Technické zázemí kempu

Filetování je nutná součást rybolovu v Norsku. Po návratu z moře si každý rybář musí své ryby zpracovat a uložit do mrazicího boxu. Na moři při rybolovu přežijeme sebenepříjemnější počasí, hlavně když berou ryby. Po návratu na základnu je však potřeba filetovat a určitě není nic příjemného stát venku na dešti a větru. To vám naštěstí nehrozí, protože ke kempu patří dvě kryté filetárny, dohromady s osmi nerezovými filetovacími stoly, tekoucí teplou i studenou vodou, výlevkou a samostatným WC. Součástí vybavenosti filetárny je i dostatečný počet gumových zástěr.


U domů 4, 5 a 6 jsou mrazicí boxy na vaše úlovky přímo v přístavcích jednotlivých apartmánů. Ostatní domy mají své mrazáky přímo ve filetárně. Všechny jsou označeny číslem domu, ke kterému patří.

Ke kempu také patří velmi příjemné kryté griloviště. Sem se vejde, za jakéhokoliv počasí, zhruba dvanáct grilováníchtivých rybářů. Dřevěné uhlí i tekutý podpalovač zakoupíte u delegáta.

Malá místnost s rybářskými potřebami je vám také k dispozici. Zde seženete základní vybavení pro mořský rybolov, zejména návnady a nástrahy všeho druhu. Je zde i možnost zakoupení triček s norskými motivy, ale i půjčovna rybářského náčiní. Půjčíme vám jak vláčecí prut se smekacím navijákem, pilkrovací prut s multiplikátorem, tak i bedýnku se základní rybářskou výbavou. I oblečení na mořský rybolov vám rádi zapůjčíme. Doby, kdy čeští rybáři jezdili do Norska v různých maskáčích a pláštěnkách, jsou dávno minulostí. Zejména začátečníkům doporučujeme, vybavení si na začátek půjčit, takzvaně osahat a koupit si svoje až na další návštěvu Norska. Vyvarujete se tak možných chyb z nákupu něčeho, co vlastně nebudete nikdy potřebovat.

Další významnou službou je možnost zapůjčení jednoho z našich vozů, které jsou i pro vás k dispozici. Prioritně slouží k přepravě rybářů ubytovaných mimo kemp do přístaviště. Pohonné hmoty pro tyto účely hradí CK. Máte-li však zájem prohlédnout si ostrov nebo dojet nakoupit do některého z obchodů, není nic jednoduššího. Požádáte delegáta, ten si poznačí počáteční stav tachometru, dá vám technický průkaz od vozu a můžete vyrazit. Po návratu si delegát opět poznamená stav tachometru, vy odevzdáte TP a můžete se nadále věnovat rybařině. Půjčovné za pronájem vozu je 15,- Kč/km. Při výletech po ostrově dodržujte prosím dopravní předpisy (zejména rychlost a používání bezpečnostních pásů), protože pokuty za dopravní přestupky jsou v Norsku opravdu hodně vysoké.