Kvalitní lodě jsou to nejdůležitější, co k rybařině na otevřeném moři potřebujete. Naše cestovní kancelář má v kempu k dispozici šestnáct z počtu dvacetičtyř hliníkových lodí Kaasbøll. Jsou 19 stop dlouhé a osazené čtyřtaktními závěsnými motory Honda o síle 60 HP. Všechny jsou standardně vybaveny GPS se sonarem Garmin, samozřejmě v českém jazyce.

Ke každému z osmi domů, ve kterých budete ubytováni, patří dvě lodě. Tím garantujeme, že v každé z nich budou pouze tři rybáři. Lodě jsou dostatečně veliké i pro čtyři osoby (to v případě, že by se kupříkladu čtyřčlenná parta rybářů nechtěla dělit).

K základní výbavě, jakou je GPS, deset originálních držáků na pruty (šest vzadu a čtyři vepředu) a krytých úložních prostor, jsou v každé lodi dvě bedny na vaše úlovky, kbelík na vodu, gaf a přečerpávací hadice na dolévání benzínu.

Tankování je zajištěno formou výměny kanystrů a tento systém funguje velmi dobře. Nádob na benzín máme v kempu dostatek, takže nehrozí, že by někomu z vás pohonné hmoty došly. Při přejímce lodi je nádrž vždy plná. Doporučujeme však doplnit zásobu o jeden až dva kanystry (20–40 l), které se vám pohodlně vejdou do zadního úložního prostoru. Budete tak mít jistotu, že vám benzín na moři nedojde.

Kemp Betten Rorbuer je svou pozicí a lodním parkem předurčen k rybolovu na otevřeném moři. Okolí ostrova Smøla je nebývale členité a nabízí tak rybářům velký výběr lovišť nejen tam, ale i v závětří ostrovů a ostrůvků, kterých je tu velké množství. Jak jsme však již psali, je díky poloze kempu a zejména pak kvalitním lodím daleko zábavnější, a hlavně kvalitnější, rybolov na otevřeném moři. Rozdíl mezi tímto rybolovem a rybolovem ve fjordu je zde opravdu velmi znatelný a projevuje se zejména ve velikosti ryb. Kemp leží na konci desetikilometrového fjordu. Na otevřené moře se tak dostanete zhruba po čtvrt hodině jízdy.

Ti rybáři, kteří ještě na otevřeném moři nebyli a mají pochybnosti o tom, zda tento rybolov zvládnou, nemusí mít vůbec strach. Pokud nebudete riskovat a budete naslouchat radám delegáta nebo zkušenějších kolegů, nemáte se čeho bát. Odměnou vám pak budou úlovky, na které můžete ve fjordu zapomenout.

Množství ryb přesahujících velikosti jednoho metru je zde až zarážející. Při troše rybářského štěstí přivezou tyto ryby snad všechny lodě.