Všechna hotová sterilovaná jídla firmy Expres menu jsou připravena podle tradičních receptur. Neobsahují žádné přidané konzervanty, dochucovadla ani barviva. Základní filosofií produktů EXPRES MENU je „hotové jídlo bez zbytečných chemických přísad a náhrad použitých surovin“. Celý sortiment je pouze v bezlepkovém provedení, takže je vhodný pro osoby, který musí dodržovat bezlepkovou dietu. Zároveň je však vhodný i pro lidi, kteří netrpí negativní reakcí na lepek ve stravě.
Výrobky jsou balené v jednoporcovém a dvouporcovém provedení. Speciální kategorií jsou masa ve vlastní šťávě (2-3 porce) a kaše s ovocem (1 porce). Jídla jsou balena do speciálních polypropylenových sáčků, které jsou odolné vůči menším nárazům a zároveň jsou skladné. Sáčky jsou ještě zabaleny do papírových obalů, kde najdete všechny důležité informace o výrobku. Texty na obalech jsou vytištěny větším písmem, aby je bylo možné snadno přečíst.

Skladování je nenáročné. Jednoduše můžete jídlo nechat ve skříni nebo v místnosti, kde je pokojová teplota (do +30 °C), a zároveň kde nebudou výrobky na přímém slunci. Nemusíte používat žádné chladicí boxy ani mrazničky ! Je vyzkoušeno, že vydrží i krátkodobě vyšší teploty, než je uvedená maximální hodnota.

Díky unikátní metodě konzervace jídla za pomocí vysoké teploty a tlaku mají všechny výrobky 3 letou dobu spotřeby! V případě, že jídlo otevřete a nesníte ho celé, zbytek vložte do ledničky a spotřebujte do 48 hodin od otevření. Datum spotřeby je vždy vytištěno na sáčku. Jídlo během této lhůty neztrácí na kvalitě ani chuti.

V naší klientské zóně v záložce Historie Smluv o zájezdu a Expres menu si můžete sterilované jídlo sami objednat. Kliknete-li u aktivní Smlouvy o zájezdu na tlačítko objednejte EXPRES MENU dostanete se do sekce Objednávky Jídla od Expresmenu. Klikněte na Pokračovat na výběr jídel a dále postupujte dle instrukcí na e-shopu firmy EXPRES MENU.